המדריך המלא לפתיחת חנות אינטרנטית בוויקס

המדריך המלא לפתיחת חנות אינטרנטית בוויקס

על מנת להגיע להצלחה מרבית, כל עסק חייב כיום לבנות אתר איכותי. הדבר נכון במיוחד, לגבי עסקים שמעוניינים לספק שירותים ומוצרים בחנות אינטרנטית. זאת, מאחר שאתר אינטרנט הוא כיום ערוץ שיווקי מרכזי ואפקטיבי ביותר. אתר Wix מאפשר לעשות זאת וגם להקים חנות אינטרנטית, בכמה צעדים פשוטים. זאת, כולל היבטים מתקדמים טכנית, דוגמת חיבור החנות לסליקה והוצאת חשבוניות בשיתוף עם אתר iCount.

 

למה לפתוח חנות אינטרנטית ב-Wix?

היתרונות בפתיחת אתר אינטרנט בוויקס:

  1. לא דורש ידע קודם – הקמת אתר ב-Wix לא דורשת ידע בתכנות, מאחר שמנגנון הקמת האתרים שבו מבוסס על גישת WYSIWYG(What You See Is What You Get).
  2. חינם – פתיחת אתר בסיסי נעשית בחינם. Wix מציעה גם חבילות מתקדמות יותר בתשלום.
  3. ידידותי למשתמש – המערכת ידידותית מאוד וקלה להבנה ולשימוש.
  4. תבניות רבות – תבניות מוכנות רבות זמינות לשימוש, כבסיס להקמת אתר חדש. איתן או בלעדיהן, קל ליצור בוויקס עיצוב לפי רצונכם.
  5. עדכונים ושדרוגים אוטומטיים – מאחר שלא מדובר בתוכנה שמותקנת אצלכם אלא למעשה בשירות באינטרנט, בונה האתרים של Wix מתעדכן ומשתדרג "מאחורי הקלעים" מבחינתכם, אוטומטית.

 

החסרונות בפתיחת אתר אינטרנט בוויקס:

  1. קוד סגור – בשונה מפלטפורמה דוגמת וורדפרס, וויקס היא סביבה "סגורה", שאיננה בקוד פתוח. יש לכך חסרונות מסוימים.
  2. תשלום עבור חנות – בכדי לכלול באתר חנות אינטרנטית, יש לשלם תשלום חודשי קבוע. מצד שני, העלות לכך אינה גבוהה.

 

 

פתיחת חנות אינטרנטית בוויקס בכמה צעדים:

צעד 1:
פתיחת חשבון – פתיחת חשבון משתמש בוויקס קלה ומהירה. ניגשים לעמוד המתאים באתר, נרשמים עם כתובת אימייל, חשבון פייסבוק או גוגל ומוסיפים סיסמא. מומלץ שהסיסמא תהיה "חזקה" ושונה מסיסמאות בהן אתם משתמשים למטרות אחרות.

טופס הרשמה לאתר

צעד 2:
הוספת חנות – יש שתי אפשרויות להתחיל לעבוד עם חנות בוויקס. האחת, היא לבחור בתבנית אתר שכבר כוללת חנות. האפשרות השנייה, היא ללחוץ בעורך על Add (סימן ה +) ולבחור באפשרות Store.

הוספת חנות

בחירת חנות 2

צעד 3:
בחירת תבנית – בחירת תבנית מתאימה לאתר שלך, עם או בלי חנות, קלה מאוד. ניגשים לאזור ה-Templates, בוחרים קטגוריה שמתאימה לאתר שאתם בונים, בוחרים תת קטגוריה מתאימה (אם יש) ולבסוף בוחרים בתנית שנראית לכם. כעת ניתן לבחור לצפות בתבנית (View) או להתחיל לשנות אותה בהתאם לצרכיכם.

טמפלייט

צעד 4:
עיצוב החנות – עיצוב חנות האינטרנטית לפי רצונכם, מתבטא בכמה וכמה דברים. ישנה כאמור התבנית, שאותה בחרתם (או עיצבתם בעצמכם) ושניתן לשנות. ישנה גלריית התמונות של המוצרים בחנות. ישנם עמודי המוצר הספציפיים ועוד.

עיצוב חנות 1

עיצוב חנות 2

צעד 5:
הוספת מוצרים – בכדי להוסיף מוצרים חדשים לחנות, בטאב המוצרים בוחרים ב-New Product ואז בוחרים בסוג המוצר הכללי – פיזי או דיגיטלי. מנקודה זו, ניתן להמשיך ולהוסיף פרטים שונים לגבי המוצר, דוגמת מצב המלאי (במוצר פיזי) או מידע מרחיב על המוצר (בכל סוג מוצר).

הוספת מוצר
צעד 6:
חלוקה לקטגוריות – בכדי לחלק את המוצרים לקטגוריות, יש לגשת אל אזור Collections ולבחור באפשרות New Collection. החלוקה לקטגוריות מקלה כמובן על הקונים וגם על ניהול החנות עצמה, במיוחד כאשר יש בה היקף מוצרים גדול.

צעד 7:
הגדרת פרטי חנות – בתפריט Store Settings תמצאו הגדרות שונות לחנות, כולל הגדרת מדיניות, הגדרת הודעות האימייל שתישלחנה ללקוח במצבים שונים והגדרת התהליך שיעבור הלקוח עד היציאה מהחנות.

הגדרת פרטי החנות

צעד 8:
חיבור לאמצעי תשלום – את החנות שיצרתם בוויקס, ניתן להגדיר שהיא תעבוד עם קבלת תשלומים בכרטיס אשראי או בפייפאל. פרטים נוספים, ראו בעמוד זה באתר iCount.

צעד 9:
חיבור חשבוניות וויקס למערכת iCount – ניתן להגדיר, שכאשר נכנסות הזמנות לחנות שלכם בוויקס, מערכת iCount תייצר אוטומטית חשבונית בהתאם לכך.

צעד 10:
מדיניות משלוחים – לאור המורכבות של נושא המשלוחים, כדאי מאוד להסתייע בעזרה של וויקס לנושא זה (ובכלל). בין השאר, מגדירים יעדי משלוח אפשריים, עלויות משלוח וסוגי משלוח.

משלוחים
צעד 11:
חיבור דומיין – ניתן לחבר את החנות שיצרתם, לדומיין שרוכשים בוויקס או מכל מקור מורשה אחר. תהליך החיבור לא מורכב במיוחד, אבל הוא מעט טכני ולכן גם כאן, כדאי להסתייע בעמוד העזרה המתאים שמציעה וויקס.
צעד 12:
תצוגה מקדימה – ניתן בקלות לראות תצוגה מקדימה של האתר האינטרנטי שלכם בוויקס, בעזרת לחיצה על Preview (בעורך). טיפ: ניתן לראות תצוגה מקדימה, גם של תהליך הרכישה בחנות. חפשו Previewing the Checkout Process בעזרה של וויקס, להסבר מורחב.

תצוגה מקדימה
צעד 13:
חיבור לאנליטיקס וסטטיסטיקות – Wix Analytics Reports הם דו"חות שמובנים במערכת של וויקס. מגיעים אליהם דרך Analytics & Reports בדשבורד.

לסיכום:


כפי שראיתם, פתיחת חנות בוויקס היא גם קלה וגם רבת אפשרויות. מעוניינים שזה יעבוד אפילו יותר טוב ונוח? התשובה לכך היא לבצע חיבור חשבוניות עם iCount.

תגובות

תגובות