אפיקי השקעה מומלצים

העסק שלכם מתפתח ומצליח. מה השלב הבא?


הסטטיסטיקות להצלחה של עסק בישראל אינן חיוביות. למעשה אם מסתכלים בהן לפני פתיחת העסק – יש סיכוי טוב שרבים יעדיפו להסתובב ולברוח. אם בכל זאת החלטת לקחת את הסיכון ו"ללכת על זה", והעסק שלך זכה להיות בצד החיובי של הסטטיסטיקה – מה השלב הבא?

עשית הכל נכון. לקחת סיכונים מבוקרים, קיימת הנהלת חשבונות אחראית ומסודרת. כעת העסק שלך עולה ומצליח. ההכנסות החודשיות עולות, ואתה שואל את עצמך מהי הדרך הטובה ביותר למקסם את הרווחים. כלומר, איך תיתן לכסף שאתה מרוויח לעבוד עבורך ולייצר לך הכנסה נוספת? מאמר זה יציג בפניך מספר אפיקים שונים בהם ניתן לבצע השקעות, כגון מסחר עצמאי בבורסה והשקעה בנדל"ן. יתכן שבסוף המאמר יהיה לך רעיון מעט יותר ברור באשר לאפיק או לאפיקים בהם תרצה להשקיע.

 

  1. מלווה קצר מועד (מק"מ)

מק"מ הוא סוג מיוחד של השקעה בו למעשה מעניקים למדינה הלוואה לשנה, וכאשר פודים את המק"מ מקבלים בתמורה תשואה מובטחת לתוך חשבון הבנק. כל חודש יש סדרת מק"מ חדשה, כך שניתן לבחור סדרה שהולכת להיפרע במועד בו תצטרכו את הכסף. את המק"מ ניתן למכור מתי שרוצים מאחר שהוא נייר סחיר בבורסה.

 

  1. מסחר עצמאי בבורסה

אפיק השקעה זה מומלץ אך הוא דורש לימוד, הבנה ותרגול של התחום לפני "הקפיצה למים". חיפוש קצר באינטרנט של מסחר עצמאי בבורסה יעלה עשרות קורסים אונליין ואופליין, כמו גם חומרים רבים לקריאה ולצפייה. בניגוד לנדל"ן שדורש התעסקות עם דירה, דיירים, קונים, מוכרים ובעלי מקצוע, מסחר יכול להתבצע בבית, מהמחשב, וניתן לשלב אותו עם העבודה הקבועה. מי שמעוניין להתנסות בתחום יכול לתרגל באפליקציות ואתרים ייעודיים לכך בהם ניתן לבצע מסחר-דמה.

 

  1. קרן כספית

קרן כספית היא קרן נאמנות באמצעותה ניתן להשקיע בניירות ערך ע"י השתתפות בתיק השקעות של קבוצת משקיעים. קרנות כאלה נחשבות לבעלות רמת סיכון נמוכה, מאחר שהן משקיעות באפיקים סולידיים לטווח הקצר בלבד. בנוסף, את המס על הרווחים משלמים רק כאשר מוכרים את היחידות של הקרן.

 

  1. קרן נאמנות אג"חית

קרן נאמנות אג"חית היא כזו המציעה השקעה לטווח קצר. מומלץ לבחור בקרנות אשר צפויות להחזיר את הריבית והקרן בטווח של שנים בודדות. התשואה לא גבוהה כמו במסחר במניות, אך היא מאפשרת לכספכם לגדול בצורה נאה.

 

5 . נדל"ן

אפיק ההשקעה שהוא לבטח הפופולרי ביותר בישראל הוא רכישת דירה (או מספר דירות). בין אם מדובר בדירה למגורים או נטו להשקעה, ברוב המצבים ערך הדירה ימשיך לעלות ובעתיד יהיה ניתן למכור אותה ברווח; לא כל שכן אם משביחים אותה באמצעות שיפוץ, עיצוב וכו'. בנוסף, אם משכירים אותה בשכ"ד גבוה מהמשכנתא מהחודשית למשך תקופה, מרוויחים גם מיתרת הסכום הנותר מההשכרה. זוהי השקעה גדולה יותר ולא מתאימה לכל אחד בכל שלב, אך ראוי לציינה בשל היתרונות שהיא מציעה.

 

Comments

comments