טיפים לחיסכון עלויות בעסק

טיפים לחיסכון עלויות בעסק

כל עסק מבקש למקסם את הרווחים ולמזער את ההוצאות, ובנקודה זו ניתן למצוא שלל כלי עזר שמסייעים לענות על המטרה, מגוון מהלכים שמוטב להימנע מהם ושורת החלטות שראוי לקבל טרם יוצאים לדרך. מכאן, שאם גם אתם מבקשים להפיק מהעסק את המקסימום ולהימנע מטעויות מוכרות, אתם מוזמנים לעבור על הטיפים הבאים – טיפים קלים ליישום ושמובילים להישגים מאוד משמעותיים.

היו מודעים להיצע אך בחרו בקפידה

ראשית נציין שלא חסרים טיפים להתייעלות בעסק, אך חשוב לבחון מה הכרחי ומה מהווה רק תוספת נחמדה, איזה שירות אומנם יקר אך עשוי להחזיר במהירות את ההשקעה ואיזו אופציה נראית מפתה אך כלל אינה נחוצה. כך למשל אם מציעים לכם רשימה ארוכה של שירותי הענן שכל חברה חייבת (מרכזיית טלפון, אחסון אתרים, מצלמת אבטחה וכדומה), יש להבין מה רלוונטי לסטטוס הנוכחי של בית העסק, איזה שירות מנצלים אך ראוי לשדרג וכדומה. הרעיון הוא להיות מודעים לאפשרויות, אך לבחור בתבונה.

לקריאה נוספת עבור: שירותי ענן לעסק

התמקחות אינה מילה גסה

אנו הישראלים ידועים כעם חסר בושה, כזה שאומר את דעתו בפנים ושרואה בהתמקחות כלי עזר לגיטימי. אי לכך חשוב לדעת שהתמקחות אידאלית גם מול ספקים ונותני שירות, ועל כן טרם חותמים הסכם עבודה השקיעו כמה דקות בהתמקחות בריאה, אך ראשית תכינו כראוי שיעורי בית, כך שתדעו מה לטעון וכיצד לכופף את המשא ומתן לטובתכם. מכאן שרצוי להשוות מחירים בין כמה מתחרים ובמקביל להבין באיזו תדירות השירות נדרש או מהי הכמות הרצויה, כך שהטיעון יהיה משכנע – כמה שיותר מבוסס.

כלים טכנולוגיים יעילים

כיום, בעידן שבו אנו חיים הטכנולוגיה פורצת גבולות, כך שקיימים לא מעט כלי עזר ממוחשבים שיודעים לייעל לא מעט מהלכים ולחסוך בהוצאות. אי לכך ראוי להיות מודעים להיצע ובמקביל לבחון איזו תרומה עשויה להעניק כל אופציה. לצורך הדוגמה מוטב לשקול תוספת של קופה רושמת שמושתתת על אפליקציה ושיודעת לנקז בצורה פשוטה את סך הנתונים שנוגעים למכירות ולמלאי (ובמקביל להנגיש את המידע לסך העובדים).

ראוי לבחון כיצד חשבונית ירוקה חוסכת בהוצאות דיוור, ממתגת את העסק כאיכותי ואף מסייעת לרכז את הפעילות העסקית באופן מסודר, נגיש ויעיל. כמו כן, מוטב להיעזר בשעון נוכחות שמאפשר מעקב נוח ומשתלם אחר שעות העבודה, התנהלות העובדים והנתונים שמזינים לתלוש השכר. יתרה מזאת, טוב לדעת שתוכנת תזרים מזומנים מסייעת לצפות קדימה, לעקוב אחר ההוצאות ולקבל החלטות מושכלות. למעשה, יש מגוון כלים שעשויים לסייע לכם בניהול נכון ואפקטיבי.

השקיעו בעובדים

אין זה סוד שעובדים של בית העסק יכולים לדחוף אותו קדימה, או לחלופין רק לנגוס במאזן ההוצאות. אי לכך ראוי להתנהל במגוון אפיקים מקבילים. ראוי לשקול להעסיק עובדים ללא ניסיון אך שמגיעים עם קורות חיים מרשימים, כך שגם ניתן לבנות עליהם שיפרחו בעסק וגם לדעת שהם לא ידרשו תשלום גבוה על ההתחלה. מה עוד? אם מזהים עובדים טובים, השקיעו בהם והביעו את הערכתכם – הם יעניקו הרבה יותר בחזרה.

נוסף על כך, מוטב לשלב עובדים עצמאיים (פרילאנסרים), במיוחד עבור משימות שאינן מצריכות איוש של משרה מלאה. זה מאפשר לחסוך בעלויות מעביד ובהוצאות על משכורות, ובתמורה תקבלו איש מקצוע שיבצע בעבורכם את המשימות לפי תעריף שעתי. יתרה מזאת, אם מדובר בעסק קטן או בינוני, ניתן לוותר על מנהל/ת משרד, ולהעדיף שירותי משרד במיקור חוץ. כך תקבלו את השירות שנחוץ לכם לניהול העסק, אך תחסכו בעלויות באופן ניכר.

מתחמי עבודה משותפים

כיום כבר אין הכרח להתחייב לשכירות ארוכת טווח, במיוחד מאז שצצו לאורך כל הארץ מתחמי עבודה משותפים. מתחמים אלו משכירים משרדים ועמדות עבודה לפי שעה/חודש, כאשר לרוב התשלום נחשב נמוך והוא מגלם בתוכו מגוון הוצאות משניות, כולל שירותי ניקיון ותחזוקה, תשלומי חשמל ומים, שירותי מזכירה וכדומה. כמו כן, מתחמים אלו מעוצבים היטב וממוקמים באזורים שונים, והם מסייעים ליצור שיתופי פעולה וליהנות מהפריה הדדית.

בחירה מושכלת של נותני שירות משלימים

כל בעל עסק נעזר בנותני שירות משלימים. מכאן שלא פעם נעזרים ברואה חשבון, בעו"ד, במשרד שיווק וכדומה. בנקודה זו קריטי לבחון כהלכה רזומה, ניסיון וזמינות של כל נותן שירות, כאשר לרוב שווה לשלם מעט יותר וליהנות משירות שמעניק הרבה יותר. כך למשל מוטב לפנות למשרד שיווק שדורש תשלום חודשי יותר גבוה ושאכן מוביל לתוצאות, מאשר לשלם פחות ולראות כיצד הכסף פשוט נזרק לפח.

חושבים קדימה

בעלי עסקים רבים יעידו שהם נמצאים במצב של שגרה, בו מטלה רודפת מטלה, ועל כן קשה לעצור ולהביט מעבר לאותו החודש. עם זאת, רצוי לחשוב מראש על מגוון תרחישים בעייתיים ולפתור אותם בהקדם הניתן, אחרת ההוצאה תהיה גבוהה פי 2 ובעיקר לא צפויה. כך למשל מוטב לדעת כיצד מתנהלים אם באמצע יום העבודה נופל החשמל ופוגע ברווחיות היום, אם לקוח מגיש תביעה, אם מכונה מסוימת מתקלקלת וכדומה. אי לכך רצוי לעשות מגוון ביטוחים, לאתר מראש נותני שירות איכותיים, להכין מכשירי גיבוי ולחפוף את הצוות לגבי התנהלות במצבי קיצון.

נערכים היום עבור מחר

לסיכום נציין שגם עסק מצליח יכול לחסוך לא מעט ולהגביר את ההתייעלות. לעיתים רק צריך לדעת לעצור את המרוץ ולבחון מה קיים ומה נחוץ, מה מומלץ ומה התחדש בתחום השירותים הייעודיים לעסקים – בהצלחה!

תגובות

תגובות