5 טיפים להתייעלות בעסק שלך

עצמאי? 5 טיפים להתייעלות בעסק שלך


אין זה סוד שלהיות עצמאי במדינת ישראל זה לא עסק פשוט, תרתי משמע. המיסים גבוהים, התמיכה הממשלתית אפסית ולכן ישנה חשיבות עליונה להתייעלות העסקית החכמה והיעילה ביותר האפשרית. במאמר שלפניכם נספק חמישה טיפים חשובים שיכולים לעשות עבורכם את כל ההבדל בין התנהלות כושלת לעסק משגשג.

  1. הפרד ומשול

אחת הטעויות החמורות ביותר שנוטים לעשות עצמאים, היא למזג בין החיים האישיים והנושאים הפיננסיים האישיים לבין ההתנהלות העסקית. מדובר בטעות מרה שעלולה לעלות לכם ביוקר. חשוב ביותר לפנות לעסק את הזמן בצורה טוטאלית, להפריד בין החשבון העסקי לחשבון הפרטי ולהתייחס לחיים האישיים ולחיים העסקיים כשני תחומים נפרדים לחלוטין. הימנעו למשל מלשלם את הוצאות הבית באמצעות כרטיס האשראי של העסק וכמובן שיש להימנע בכל מחיר מלהקריב את החיים הפרטיים ואת העתיד הפיננסי של בני המשפחה על מזבח ההצלחה של העסק.

  1. הפקת חשבונית באינטרנט

הפקת חשבוניות באינטרנט היא הדרך המושלמת לנהל מעקב יעיל ומסודר אחרי החשבוניות של העסק. בניגוד לספרי החשבוניות שיכולים לסבול מנזקים ומבלאי או חלילה ללכת לאיבוד או להיגנב, החשבוניות המקוונות לנצח יהיו בהישג יד. בנוסף לכך, אין קל יותר מלשלוף חשבונית אינטרנטית תוך שניות ספורות, גם אם נכתבה לפני ארבע שנים לצורך העניין. אם לא די בזה, הרי שמדובר על הדרך הירוקה ביותר שניתן להפיק בה חשבוניות.

  1. רואה חשבון מקצועי ומתאים

ישנם בעלי עסקים רבים המאמינים כי המשמעות של המילה התייעלות היא חיסכון ולא תמיד כך הם פני הדברים. למעשה במקרים רבים דווקא על ידי השקעה של כסף באפיקים הנכונים, ניתן למנוע בזבוז. כך לדוגמה, לא ניתן להפריז בחשיבות של רואה חשבון מקצועי ומתאים להצלחה של עסקים קטנים. הכוונה ב"מקצועי" היא לבעל ניסיון והכוונה במילה "מתאים" היא לרואה חשבון שמתמחה בניהול חשבונות של עסקים קטנים ושל עצמאים.

רואה חשבון מקצועי יכול למנוע קנסות מיותרים שמקורם בחוסר תשומת לב או באי הבנה של החוקים השונים והתקנות השונות, לפרוס תשלומים לרשויות המס ולמוסד לביטוח לאומי באופן החכם והיעיל ביותר ולהתריע בפני טעויות שנראות שוליות בהווה, אך עלולות לעלות לבעל העסק ביוקר בעתיד. מעבר לכך, רואה חשבון מקצועי יכול לספק תמונה ריאלית של ההכנסה החודשית ולהצביע על הוצאות או השקעות מיותרות שיש להתייחס אליהן.

  1. יועץ ארגוני והכרה במציאות

התייעלות עסקית מחייבת בראש ובראשונה להסתכל למציאות בעיניים. עם זאת, לא תמיד כל כך פשוט להכיר במציאות ולהתמודד עמה כשלמעשה לא תמיד מדובר אפילו בקושי רגשי שכן לא אחת מדובר בחוסר יכולת לקרוא את המפה בצורה הנכונה והמושכלת ביותר. לאור זאת, מומלץ במצבים רבים לשכור את שירותיו של יועץ ארגוני. יועץ ארגוני הוא איש מקצוע אובייקטיבי שיוכל לספק לכם תמונת מצב ריאלית ופרספקטיבה רחבה ככל האפשר על ההתנהלות שלכם עד כה ולהציע דרכים לשיפור ההתנהלות.

ייעוץ ארגוני איכותי יוכל לסייע לכם להבין מה הוא הפוטנציאל של העסק, האם אתם מממשים אותו ובאופן כללי לייעל את תהליכי קבלת ההחלטות שלכם.

  1. מחשבה לעתיד

התייעלות בהווה חייבת לכלול גם מחשבה על העתיד. עצמאים רבים לא משקיעים מספיק מחשבה בתכנון העתיד שלהם ולא דואגים לעצמם לנכסים מניבים שיאפשרו להם להתקיים בכבוד לאחר היציאה לפנסיה.

במילים אחרות ניתן לכתוב כי התייעלות עסקית היא מושג רחב ביותר המאגד בתוכו הרבה מעבר לצמצום ההוצאות או הגדלת ההכנסות. מדובר בנוסף גם ביצירה של חוסן כלכלי בתקופות שבהן העסק נהנה משגשוג תוך מחשבה על תקופות לא צפויות, על החיים שאחרי הפרישה לגמלאות ועל אסונות לא צפויים מסוגים שונים.

Comments

comments