פתיחת עסק מהבית

איזה עסק כדאי לפתוח מהבית?


בין אם מדובר בשכירים שמחפשים השלמת הכנסה ובין אם מדובר בעצמאיים, העובדה היא שרבים מעדיפים לעבוד מהבית, ואכן ניתן למצוא לכך לא מעט יתרונות. עבודה מהבית מבטלת את הצורך לעמוד בפקקים, להתעמת עם הקולגה, להסס לבקש יום חופש, להתנהל בתוך מסגרת זמנים שמישהו אחר מכתיב ואף עבודה מהבית מבטלת את הצורך להשקיע בגיהוץ החולצה או בהקפדה על קוד לבוש מסוים. עם זאת, לא לכולם עבודה מהבית מתאימה, אלא היא בעיקר רלוונטית לאנשים שיודעים להציב לעצמם גבולות, שיכולים להתרכז בבית, שיודעים לעמוד ביעדים ושמגלים תושייה. מכאן שאם גם אתכם הכיוון מפתה, אתם מוזמנים לגלות אלו אפשרויות עומדות על הפרק ואף כיצד ניתן להתקדם לעבר השגת המטרה.

רעיונות לעסקים מהבית

מחפשים כיוונים לעבודות שניתן לבצע ישירות מהבית? להלן כמה:

כתיבת בלוג/תוכן

לא מעט עסקים מתחזקים אתר עסקי עם בלוג, ואליו מעלים מאמרים מקצועיים בתחום שבו הם עוסקים. הבלוג מאפשר בין היתר לשמור על קשר רציף עם הלקוחות, לעדכן בחידושים ואף לסייע ללקוח להכיר את בעל העסק ממקום יותר אישי. במקביל, כתבות תוכן מסייעות לקידום האורגני של האתר ומעניקות יתרונות משלימים. על מנת להתפרנס מכתיבת בלוגים ותוכן צריך להיות אדם יצירתי שיודע להתנסח, שמתמחה בתחביר, שיודע לחקור ושנחשב אמין (אסור להעתיק או לשכפל תכנים), כאשר פה ניתן לבחור בין שני אפיקים:

כתיבה בלוג אישי

בלוג אישי שמצליח ליצור הד מאפשר להרוויח לא רע, ולו מפרסום (בתמורה לתשלום כספי) וממכירה מקוונת של מוצרים שנוגעים לנושא שבו עוסק הבלוג.

כתיבת תוכן ובלוגים עבור עסקים

פה ניתן לפנות לחברות לבניית וקידום אתרים, או לחלופין, לאתר לקוחות פרטיים שזקוקים לכתבות תוכן עבור האתר שלהם או הרשתות החברתיות.

באופן כללי אופציה זו אינה מצריכה יותר מדי הוצאות ואילו ההכנסה יכולה להיות מלאה או חלקית – תלוי בהשקעה.

שיווק שותפים

הזירה הדיגיטלית מהווה כר פורה לשיווק שותפים. בעיקרון צריך להמליץ ברשת החברתית על מוצר נבחר, וכל עוד הגולשים מבצעים את ההמרה הרצויה (למשל משאירים פרטים אישיים או מבצעים רכישה), זוכים באחוז מסוים מהעסקה או בדמי עמלה. על מנת להתחיל להרוויח צריך להיות סבלנים, כי לוקח זמן להשיג עוקבים שייחשפו לפרסום. פה ניתן לבחור להתנהל לבד או לעסוק כמפיץ עצמאי מטעמה של חברה שכבר מריצה תוכנית שותפים. מבחינת הכנסות, הן עשויות לנוע בין אלפים בודדים לעשרות אלפים – תלוי באיזו שיטה מתמקדים ועד כמה מתחייבים. כמו כן, לרוב נדרשים לעבור קורס ייעודי ולהשקיע מעט בשיווק ממומן, כדי להגיע בתוך זמן קצר לחשיפה משמעותית.

עיצוב דיגיטלי

תחום השיווק הדיגיטלי בהחלט פורח, עובדה שמצריכה שלל שירותי עיצוב דיגיטלי, קרי עיצוב עמודי נחיתה, אתרים, באנרים, כרזות, כרטיסי ביקור, אפליקציות, סרטוני וידיאו וכדומה. אנשים ששוקלים לעסוק בתחום צרכים להתמצא בשלל תוכנות גרפיות, אך לעיתים מספיק להתמחות רק בכמה תוכנות בודדות, למשל באילוסטרייטור ובפוטושופ. כדי לרכוש ידע ניתן להירשם לקורסים ממוקדים ויחסית קצרים, כאשר המשכורות יכולות להגיע ל 12,000 ש"ח ואף להרבה יותר.

בניית אתרי אינטרנט

כיום קשה למצוא עסקים שאין להם אתר אינטרנטי, ועל כן הביקוש בתחום מאוד גדול. כדי לבנות אתרים צריך לדעת לתכנת (להכיר שפת קוד), או להכיר פלטפורמות לבניית אתרים (כמו וורדפרס). את התחום ניתן ללמוד במכללה/אוניברסיטה, ואם מבקשים לעבור קורס מזורז, רצוי לוודא שהוא כולל התייחסות לשפת הHTML ,JavaScript, PHP וCSS . כיצד משיגים לקוחות? ראשית צריך להכין תיק עבודות מרשים, כך שבהתחלה שווה להקים אתרים בהתנדבות או בתשלום סמלי. לאחר שצוברים ניסיון ומוניטין, ההכנסות יכולות להגיע לסכומים די גבוהים.

קריאה נוספת על: איך מקימים חנות וירטואלית

קידום אתרים

כיום, כולם רוצים להופיע במיקומים הראשונים בגוגל, ועל כן התחום מאוד מבוקש. כדי להתחיל לעבוד בתחום ניתן לקחת קורסים ממוקדים שמתייחסים לבסיס: למחקר מתחרים, לקישורים, להמרות, לשיווק במדיות החברתיות וכדומה. פה נציין שהקורסים יכולים להיות מקוונים וכיוון שיש צורך לשלב בתהליך גם תכנים איכותיים, רצוי להיעזר בנותני שירות משלימים, כמו כותבי תוכן.

קריאה נוספת על: השלבים לפתיחת עסק עצמאי

קווים מנחים לפתיחת עסק מהבית

בניית תכנית עסקית

לפני שמקבלים החלטה ומשקיעים זמן וכסף, חשוב מאוד להשקיע בבניית תכנית עסקית. מדוע? תוכנית עסקית מסייעת להבין באופן מפוקח האם עומדים בפני רווח כלכלי, אלו הוצאות שוטפות וחד פעמיות נדרשות, למנוע טעויות ולהחזיק בכלי שבבוא העת יסייע לגייס משקיעים.

מציאת לקוחות

אחד מהקשיים המרכזיים נוגע למציאת לקוחות. אי לכך חשוב לאפיין את קהל היעד ובהתאם לפנות אליו דרך הרשתות החברתיות הרלוונטיות, ולו באמצעות השתתפות בפורומים עסקיים. נוסף לכך, לעיתים רצוי להשקיע בקידום ממומן.

ניהול עובדים

עסקים רבים מעסיקים פרילנסרים ועובדים שכירים שעובדים מהבית. בנקודה זו יש להגדיר נהלי תשלום, שכר, שעות עבודה ועמידה ביעדים. פה נמליץ להיעזר בשעון נוכחות לעובדים ובמערכת CRM, כך שניתן למנוע טעויות אנוש, להעניק שירות יותר מדויק ואישי ולעקוב מרחוק אחר שעות העבודה ומצב ההתקדמות בפרויקטים השונים.

לקריאה נוספת: טיפים לעבודה מהבית

מסקנה?

העולם מתקדם לעבר עבודה מהבית, ויש לראות בכך ברכה לצד הזדמנות. אי לכך כל מי שמתעניין בנישה מוזמן לבחון מה רלוונטי לגביו, כאשר בנקודה זו חשוב להבין כיצד מתחילים ואלו קורסי השלמה נחוצים, האם המהלך אכן כלכלי וכמובן כיצד משיגים לקוחות וצוברים רזומה – בהצלחה!

Comments

comments