5 טיפים לעסקים מתחילים

5 טיפים לעסקים מתחילים

הקמת עסק כרוכה בלא מעט תהליכים ביורוקרטיים מול רשויות המס. כמו כן, בכדי לנהל עסק מתחיל על הצד הטוב ביותר, חשוב לנקוט בכמה וכמה צעדים שיקלו על ניהול העסק ויעניקו לכם מגוון רחב של אפשרויות. ריכזנו עבורכם 5 טיפים חשובים לעסקים מתחילים:

תכנית עסקית

בניית תכנית עסקית היא בין הדברים החשובים והנחוצים ביותר לכל עסק בתחילת דרכו. התכנית העסקית מכילה סעיפים מגוונים הנוגעים לתכנון הפיננסי של העסק ולהגדרת מטרותיו, ובאמצעותה ניתן לתכנן מהלכים שיווקיים וכלכליים שיסייעו לנהל את העסק באופן המיטבי. כיצד לבנות תכנית עסקית? ובכן, בניית התכנית צריכה להיעשות תוך מתן תשומת לב לכל הפרטים הקטנים ועל ידי פירוט ההיבטים הכלכליים של העסק (הוצאות, הכנסות, מקורות מימון וגיוס כספים). נוסף לכך, יש להגדיר את העסק ולהרחיב אודותיו, לציין את מבנה ההנהלה ותחומי האחריות, להגדיר קהל יעד, לאפיין את שירותי העסק ולמנות את היתרונות והייחודיות של העסק למול המתחרים. לעיתים, בעלי העסקים נוטים להתייחס בתכנית העסקית גם למהלכים שיווקיים עתידיים, אך סעיף זה אינו מחייב (ניתן לבנות תכנית שיווקית בנפרד). מבנה התכנית העסקית משתנה מעסק לעסק, לכן הפורמט אינו מוגדר באופן חד משמעי. כך או כך, מדובר במסמך שמייעל את העבודה בעסק במהלך שנותיו הראשונות, לכן חשוב להקדיש את מלוא תשומת הלב להפקתו.

לקריאה נוספת על: בניית תכנית עסקית

מערכת CRM לניהול לקוחות

אחת המערכות היעילות והחיוניות ביותר בעבור עסקים היא מערכת CRM, שהרי מדובר במערכת אפקטיבית לניהול לקוחות. לקוחות הם אלמנט משמעותי בעולם העסקים, מאחר והם אלה שמשלמים בעבור שירותי העסק ומאפשרים לבעלי העסקים להתפרנס ולגרוף רווחים, לפיכך, חשוב לנהל את הלקוח באופן נכון, מדויק ויעיל, זאת בכדי להעניק ללקוח שירות איכותי ויחס אישי. במערכת CRM מאוגדים כל פרטי הלקוח ופרטי הפרויקט המשויך אליו, לרבות מסמכים, חשבוניות, תיעוד שיחות ועוד. מאחר והמערכת ממוקמת על ענן, כל המידע נגיש עבורכם מכל מחשב ומכל טלפון נייד, כך למעשה, אתם יכולים לשלוף כל מסמך או מידע חיוני תוך דקות אחדות, ולהעניק ללקוח חוויית שירות ברמה גבוהה. המערכת נחשבת לידידותית במיוחד, כך שאין צורך בהיכרות מוקדמת או בהדרכה מקצועית. כמו כן, היא יעילה לחיסכון בזמן ומאפשרת לעבוד באופן מסודר, ממוקד ויעיל. אם לא די בכך, המערכת תעניק לכם מצג וויזואלי של כל הלקוחות, לרבות לידים וסטטוסים של כל לקוח – כך תוכלו לראות במבט על את קצב התקדמות הפרויקטים.

לקריאה נוספת על: מערכת CRM

הנהלת חשבונות באינטרנט

כל עסק חייב לנהל את חשבונותיו באופן יעיל, הן בכדי לעקוב אחר ההוצאות וההכנסות והן בכדי לספק לרשויות דיווחים שוטפים. הנהלת חשבונות באינטרנט מהווה פתרון נוח ופרקטי לתיעוד מכלול התהליכים הפיננסיים של העסק. המערכת מכילה מגוון פונקציות שמאפשרות להיטיב ולשפר את תהליכי ניהול החשבונות כמו גם לשמור על מעקב יסודי ורציף של הוצאות והכנסות העסק מבלי לנהל קלסרים וניירת מרובה. במערכת ניתן להנפיק חשבוניות ירוקות, כך שכל החשבוניות היוצאות של העסק מרוכזות במקום אחד ונגישות לכל מי שניתנה לו הרשאה למערכת. כמו כן, ניתן לעקוב אחר החשבונית ולקבל התראה במידה והחשבונית לא הגיעה ללקוח. יתרה מזאת, ניתן לגשת למערכת מכל מחשב ומכל מכשיר נייד, תוך אבטחה ברמה גבוהה, כך שכל המידע נגיש עבורכם מכל מקום וכמובן מאובטח. כדאי לציין שכחלק מיתרונותיה של המערכת, ניתן להנפיק חשבוניות ומסמכים באנגלית המסונכרנים עם שער המט"ח המעודכן.

נכסים דיגיטליים

הקמת נכסים דיגיטליים היא אלמנט חשוב ומשמעותי בעבור כל סוגי העסקים, בין אם מדובר בהקמת אתר אינטרנט, עמוד עסקי באינסטגרם, עמוד עסקי בפייסבוק וכו'. שיווק באמצעות נכסים דיגיטליים נחשב לשיווק יעיל ואיכותי, עמו ניתן להגיע לקהל נוסף, לאסוף לידים, לשמר לקוחות, למכור מוצרים ועוד. נוכחות דיגיטלית היא בהחלט דבר שיש לקחת בחשבון, אך מלבד הקמת הנכסים הדיגיטליים, יש לנהל אותם באופן המיטבי ולתכנן את תהליכי השיווק, על מנת שיעניקו לגולש ערך מוסף, יניבו רווחים ויקדמו את העסק.

יועץ עסקי

בכדי להוביל את העסק להצלחה ולנהל אותו באופן האידיאלי ביותר, מומלץ להתייעץ עם יועץ עסקי שיסייע לכם להבין כיצד להתנהל נכון בעולם העסקים. לא כל בעלי העסקים ניחנו במיומנויות עסקיות, לכן רצוי, לפחות בתחילת הדרך, להיעזר בבעלי מקצוע שזהו תפקידם – לייעץ לעסקים. בכדי לשכור את היועץ העסקי הטוב ביותר בעבורכם ובעבור העסק שלכם מוטב לברר אודות יועצים עם ניסיון, כמו גם כאלה שמתמחים בתחום בו העסק שלכם עוסק. נוסף לכך, רצוי למנות תחילה את כל הנקודות המאתגרות שבהן אתם נתקלים בקשיים. השתדלו למקד את האתגרים ככל הניתן, כך היועץ העסקי יוכל לסייע לכם על הצד הטוב ביותר. כמו כן, לעיתים תוכלו למצוא מענה לשאלותיכם ברחבי הרשת, לכן הקדישו זמן ומחשבה לכל העניינים בהם תרצו לדון עם היועץ העסקי, על מנת שתוכלו להניב מהפגישות עמו את המיטב.

 

מקימים עסק? בנו תכנית עסקית מפורטת ומושכלת וערכו רשימה מסודרת של כל הכלים והעזרים הנחוצים לכם לניהול העסק. היעזרו במערכת CRM לניהול לקוחות כמו גם באפשרות להנהלת חשבונות באינטרנט, ובמידת הצורך – התייעצו עם יועץ עסקי שיסייע לכם להבין כיצד להתנהל נכון. בהצלחה!

תגובות

תגובות