יתרונות החשבונית הירוקה

5 יתרונות של החשבונית הירוקה

חשבוניות ירוקות, הפכו לאחרונה לנפוצות במיוחד בקרב עסקים רבים, לכן אין זה מפליא, שרוב החברות מעדיפות להשתמש בתוכנות לניהול חשבונות באינטרנט, לרבות שימוש בחשבוניות ירוקות. עסקים שמנפיקים חשבוניות ירוקות, מרוויחים משלל יתרונות החבויים באפשרות מסוג זה, החל מייעול עסקי, חיסכון כלכלי ועד לשמירה על איכות הסביבה.

1. התייעלות עסקית

בתהליך ייעול העסק קיימות דרכים שונות, העשויות להוביל אותו להגדלת הרווחיות והתפוקה השעתית. ובכן, באמצעות מערכת לניהול חשבונות באינטרנט, המאפשרת את הפקתן של החשבוניות הירוקות, ניתן להפיק מסמכים וחשבוניות מס תוך זמן קצר, כמו גם שליחתן ליעד המבוקש. יתרה מזאת, ניהול העסק נגיש, כך שהוא יכול להתבצע מכל מקום ובכל זמן נתון, זאת מאחר וניהול החשבונות יכול להתבצע גם מאפליקציה ייעודית בנייד. דבר זה למעשה משפר את ההתנהלות מול מערכת ניהול החשבונות, מאפשר לחסוך בזמן ומקנה למנהלי העסק אפשרות לפתרון בעיות באופן מיידי. כמו כן, כל החשבוניות והמסמכים מגובים במערכת ונגישים לבעלי ההרשאות בחברה. נוסף לאלה, סליקת האשראי נעשית אף היא דרך הרשת, ואף ניתן לשלוח ללקוח חשבונית ירוקה עם קישור ישיר לתשלום באשראי, לייעול וחסכון בזמן.

כל אלו, מקנים לעסק מערכת ייחודית המאפשרת ניהול עסקי אפקטיבי ויעיל.

2. חיסכון כלכלי

החשבוניות הירוקות עשויות להוות מקור נהדר לחיסכון כלכלי עבור העסק שלכם. בעוד שהפקת חשבוניות פיזיות גוררות רכישת משאבים וציוד כמו דפים, פנקסי חשבוניות, חותמות עסקיות וכו', הפקת חשבוניות דיגיטליות אינן מצריכות את רכישת האמצעים שצוינו לעיל. במקום חותמת פיזית, המסמכים נחתמים באופן דיגיטלי, כמו כן, אין כל צורך בשימוש בנייר מאחר והחשבוניות נשלחות במייל (מה שאף חוסך את עלויות שליחת החשבוניות בדואר).

3. מעקב אחר תהליכי הנהלת החשבונות

הנהלת חשבונות המתנהלת דרך האינטרנט, מאפשרת מעקב אחר חשבוניות, לרבות חשבוניות פתוחות שטרם שולמו. כמו כן, במקום לאסוף את מכלול החשבוניות החודשיות עשויות הנייר ולתייק בקלסרים, ניתן לבצע מעקב יעיל ומסודר אחר כל ההוצאות וההכנסות של העסק דרך המערכת הממוחשבת, בה מגובים כל המסמכים החיוניים לחברה. כמו כן, ניתן לבצע מעקב אחר החשבונית שנשלחה לנמען, מה שלא ניתן לעשות באמצעות חשבונית שנשלחה בדואר. אם קרה והחשבונית הדיגיטלית אינה הגיעה ליעד, המערכת תתריע באופן מיידי על כשל בשליחת החשבונית, מה שיאפשר לכם לפתור את הבעיה תוך זמן קצר ולהימנע מעיכוב בתשלומי העסק.

4. אבטחה

החשבוניות הירוקות כאמור, חתומות בחתימה דיגיטלית, כך שלא ניתן לזייף את המסמכים הללו. כמו כן, מאחר וכל המסמכים מגובים במערכת הדיגיטלית, אין לעובדי החברה גישה אליהם, אלא רק לעובדים והמנהלים להם ניתנה ההרשאה הרלוונטית למערכת.

5. שמירה על איכות הסביבה

תחום איכות הסביבה מצוי במגמת עלייה, וארגונים רבים מעדיפים לנקוט בהליכים שיסייעו להם להפסיק את בזבוז המשאבים הטבעי ולשקם את נזקי זיהום הסביבה השונים. השימוש בחשבוניות ירוקות, מאפשר לשמור על איכות הסביבה ולהימנע משימוש תדיר בנייר. כך שהנפקת חשבוניות דיגיטליות תסייע להפחית את הפסולת הנערמת משימוש בנייר, ותתרום להמעטת הזיהום המונע מכך, לרבות, הפחתת הזיהום שנגרם על ידי מייצרי הנייר למיניהם.

מערכת לניהול החשבונות באינטרנט, ובייחוד הפקת חשבוניות ירוקות, עשויה לשפר את תפקודי העסק, לחסוך בזמן, כסף ומשאבים. מעבר לזה, מדובר במערכת ידידותית למשתמש ובממשק נוח ופשוט. המערכת אף תומכת במכשירים הניידים, כך שניתן לבצע פעולות בכל רגע נתון ומכל מקום בו אתם נמצאים. כל היתרונות הללו בהחלט מציבים את החשבוניות הירוקות בסולם הכלים החיוניים לעסקים.

תגובות

תגובות