משפחה עושה מדיטציה על הספה בסלון

הכל אני יכול בחופש הגדול: 5 טיפים לאיזון בין העסק לילדים

החופש הגדול בפתח וכבר אפשר לשמוע את ציוצי הילדים המשועממים והרעבים שמחפשים הרפתקות. אממה, אפשר גם לשמוע את ציוצי ההורים שאומרים "לא עכשיו מתוק, אני באמצע העבודה. עוד 10 דקות טוב?". בקיצור, מחכים לך חודשיים מאוווווווד… איך נגיד את זה? מאתגרים בבית ובעבודה.

אז אחרי שהלחצנו אותך (סורי, על זה משלמים לנו), הנה 5 טיפים שיעזרו לך לעבור את התקופה המהנה אך מורכבת הזאת על הצד הטוב ביותר!

משפחה עושה מדיטציה על הספה בסלון
משפחה משאטרסטוק, כי אין משפחות כ"כ רגועות במציאות

1. כמו לנהל עסק, אבל בבית

יצאת לעצמאות (שאפו על זה. באמת. לא פשוט) ולמדת איך לנהל משימות, עובדים, לקוחות, ספקים ובעיקר את עצמך. אז לא הגיע הזמן להשתמש בידע הזה גם בבית – כדי שהכל יתקתק בחופש הגדול? זה ממש פשוט:

  • לכנס את הילדים בסלון: זהו. אין לנו מה להסביר לך בסעיף הזה.
  • להסביר להם את הסיטואציה: "נכון שאתם בחופש, אבל אני עדיין אצטרך לעבוד. לכן, בשביל שכולנו נהנה יחד, אני רוצה שנחשוב איך היום שלנו הולך להיראות".
  • לבנות לו"ז יחד איתם: מתי משחקים, מתי עושים שנ"צ, מתי יוצאים לטייל, מתי מנקים את הבית כי הוא נראה כאילו חייזרים פלשו אליו ומתי נותנים לך לעבוד כי מישהו צריך להביא סוני פלייסטיישן לשולחן. 

המלצה שלנו: כדי שכולם ידעו מה הלו"ז ומי עושה מה מתי – חשוב לכתוב הכל עללוח מחיק או טבלה שאפשר לתלות על המקרר או במקום מרכזי בבית.

2. אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד

אנחנו מנחשים שהילדים שלך הם לא היחידים שיצאו לחופש גדול ויש עוד הורים בכיתה שצריכים קצת שקט כדי לעבוד, אז הנה הזדמנות עסקית מעניינת בשבילך: לשלב כוחות עם ההורים הללו ולהגיע איתם להסדר שבו כל יום, הילדים יתארחו אצל הורה אחר. כך תהיה רוטציה שתאפשר להם לבלות את החופש עם חברים שלהם ותאפשר לך אשכרה לעבוד. ממש ניצחון-ניצחון סיטואציה. 

נו, טרנסלייט והשטויות שלו.

3. להקדים תרופה למכה

בסופו של דבר, מי שהכי ירגיש את ההשלכות של החופש הגדול אלו הלקוחות שלך. פתאום הזמינות שלך יורדת, יש לך יותר ימים מחוץ למשרד והכל צריך להיות קבוע מראש. שלא יהיה לך ספק – אנחנו מאווווווווד בעד לבלות זמן עם המשפחה, בטח בחופש הגדול, ואף אחד לא צריך להרגיש רע בגלל זה. אבל חשוב מאוד לעשות עם הלקוחות שיחת תיאום ציפיות ולעדכן אותם במידה וישנו שינוי בשעות העבודה, חופשה משפחתית צפויה או סתם יום שבו הזמינות שלך תהיה פחותה מהרגיל.

הגדירו מענה אוטומטי אינפורמטיבי ומכובד במייל

4. זמן לפני כסף

אנחנו לא רוצים להיכנס לך לכיס ולהגיד לך איזה פרויקטים לקחת ואיזה לא. אבל בחודשיים הקרובים, יהיו לך המון אירועים, בלת"מים והפתעות בבית. לכן, חשוב לוודא שלכל פרויקט שנכנס או ייכנס בקרוב יהיה דדליין מספיק רחוק, לכל צרה שלא תבוא. ומה אם הדדליין קרוב מאוד או גבולי? שוב, אנחנו לא ניכנס לך לכיס אבל אנחנו ממליצים לך לחשוב פעמיים. כי ברור לנו שלא בא לך להשאיר את הלקוח עם טעם מר בפה.

5. חאלס, הגיע הזמן לחדר משלך

שנתיים וחצי עברו מאז שהקורונה והעבודה ההיברידית נכנסו לחיינו, אז אנחנו מניחים שכבר סידרת לעצמך פינת עבודה חביבה או משרד ביתי. אבל למקרה שלא עשית את זה עדיין, זה הזמן. למה? כי זה גם יעזור לך להתנתק מהילדים שנמצאים בבית ומושכים את תשומת הלב שלך וזה גם יעזור לילדים להבין שאם התיישבת שם – סימן שהתחלת לעבוד ואפשר לדבר איתך רק אם זה באמת חשוב. 

נגיד, אם הם שיחקו סטנגה בסלון ובטעות הפילו את הטלוויזיה החדשה.  

שלט לדלת חדר העבודה
הכינו שלט לדלת חדר העבודה שיבריח את הילדים

לסיכום, החודשיים הקרובים הולכים להיות לא קלים, אבל עם מעט סבלנות ואורך רוח – הכל יעבור בשלום. אנחנו מקווים. אין האמור לעיל מהווה התחייבות לחופש גדול שקט ורגוע. iCount לא אחראית לכל נזק שייגרם לטלוויזיה בסלון בעקבות משחק סטנגה. ט.ל.ח.

תגובות

תגובות