הצלחה עסקית ב2017

2017 כבר כאן: איך להתחיל את השנה העסקית ברגל ימין?


שנת 2017 כבר כאן (איך שהזמן עובר…) וכמו כל התחלה חדשה, גם זו הזדמנות 'לנקות את השולחן' ולחשוב כיצד להפוך את השנה החדשה לשנה מוצלחת עוד יותר מקודמתה. כמה מהלכים פשוטים יוכלו לעשות את ההבדל עבורכם. הנה כמה מהחשובים שבהם.

 

היו אמִתיים עם עצמכם וקחו סיכונים שמתאימים לגודל שלכם

 

אחת הבעיות של עסקים, בעיקר קטנים ובינוניים, היא הנטייה לקחת על עצמם סיכונים שאינם מתאימים לנפח העבודה האמִתי שלהם. כך, הנטל הופך להיות כבד מאוד והם קורסים, לעתים בלי יכולת להתאושש. כאשר אתם לוקחים על עצמכם סיכון חדש (הלוואה, פרויקט גדול ועוד) הסתכלו למציאות בעיניים ורק לאחר מכן החליטו אם לעשות זאת.

 

הפחיתו עד למינימום את חלקם של הרגשות בהחלטות שלכם

 

זו בוודאי לא הפעם הראשונה ששמעתם את העצה הזאת, אך היא רלוונטית מאוד גם ב-2017. אם אתם רוצים להבטיח שתקבלו את ההחלטות הנכונות ביותר, הסתכלו על העסק שלכם מבעד לעיניים רציונליות, וערבו את הרגש כמה שפחות. רק כך תוכלו להגיע להחלטה עסקית נכונה באמת.

 

עבדו לפי התכנית העסקית שכתבתם

 

ואם אין לכם כזו, הכינו אחת בהקדם האפשרי. תכנית עסקית אמנם גוזלת זמן (ולעתים גם עולה לא מעט כסף), אך היא תעשה לכם סדר בדברים, תגדיר לכם מטרות ברורות ותוביל אתכם בדרך הבטוחה. כך למעשה תדעו שיש מסלול מוגדר שאליו אתם יכולים להיצמד, ושיוביל אתכם ברוב הסיכויים אל הגשמת המטרות.

 

בדקו בכל עת את המרחק שלכם מהיעד

 

ממש כמו באפליקציות הניווט, גם בעסק שלכם חשוב שתדעו תמיד כמה אתם רחוקים מהיעד, וכמה זמן ייקח לכם להגיע לשם. אחת לתקופה עצרו ובדקו את קצב ההתקדמות שלכם, כדי שתהיו בטוחים שאינכם עומדים במקום. כל התקדמות אל עבר היעד היא התקדמות מבורכת שתביא אתכם למקום הנכון בסופו של דבר.

 

היו יעילים יותר

 

כל עסק באשר הוא, ובייחוד עסק קטן או בינוני, צריך להיות יעיל כמה שיותר. לכן האצילו סמכויות, העבירו משימות לעובדים אחרים, דאגו להשאיר את הפעולות השוליות לאנשים אחרים או לתוכנות ואפליקציות אחרות (כמו תוכנת iCount להנהלת חשבונות באינטרנט). כך תחסכו זמן, משאבים וכאבי ראש מיותרים.

Comments

comments