מז'תומרת: סוף שנה בעסק


המושגים שכל בעל עסק חייב לדעת לקראת סגירת השנה

לקראת סוף השנה האזרחית – אנחנו נערכים קדימה. אנחנו מלאי תקוות, תכניות וחלומות, ועם המוטיבציה שלנו להצליח – אפילו השמים לא מספיק גבוהים.

כדי שבשנה החדשה נצליח לממש את כל הציפיות ולעוף על העסק שלנו באמת – חשוב לסגור את השנה הנוכחית כמו שצריך ולהתחיל מנקודת הפתיחה הכי טובה שאפשר. ב-2020, שהיתה מאתגרת במיוחד עבור עסקים, ההקפדה על הפרטים חשובה. כל סכום שנוכל לחסוך בזכות התנהלות נכונה וחכמה יקדם אותנו בעוד צעד לעבר ההצלחה המיוחלת.

אז קדימה – להפשיל שרוולים, מתחילים!

הקדמת הוצאות ודחית הכנסות

להיות עצמאי במדינה שלנו זה לא תמיד הכי קל, אבל למזלנו יש כמה שפנים שיכולים להקל עלינו משמעותית ולהפוך את המספרים של סוף השנה לקצת יותר חיוביים 🙂 רובם עובדים על עיקרון מאוד פשוט שכל בעל עסק מכיר – ככל שיהיו לנו יותר רווחים, כך נשלם יותר מסים. לכן, הדבר הפשוט והמתבקש ביותר לעשות הוא לרשום הוצאות שיוכרו עוד השנה ולנסות לדחות הכנסות לשנה הבאה.  ערכו רשימה של הוצאות גדולות ומוכרות לצרכי מס שאתם מתכננים להוציא בכל מקרה – הוצאות משרדיות, אחזקה, הוצאות שיווק, פרסום ויח״צ, תיקון הרכב וכל הוצאה גדולה אחרת הקשורה לעסק – והקדימו אותן לשנה הנוכחית. חשוב לוודא כי כל ההוצאות הקבועות שיש בעסק – אכן נרשמו, לדוגמא: חשמל, טלפון, ארנונה ועוד.

תשלומים לביטוח לאומי

מומלץ לערוך התחשבנות עם ביטוח לאומי עוד לפני סוף השנה, על מנת לקבל הטבות מס. ביטוח לאומי מעוניין לעודד בעלי עסקים לשלם בטרם מסתיימת השנה, ולכן אתם עשויים לקבל ניכוי בגובה 52% מהתשלום לביטוח לאומי. שווה לא? רוצו להתעדכן מול המייצג שלכם.

הפקדה לקרן השתלמות

חיסכון זה חשוב, גם למדינה מסתבר. כדי לעודד אותנו לאמץ את ההרגל הנפלא הזה, היא מאפשרת לנו להפקיד חלק מההכנסות לקרן השתלמות (עד תקרה מסוימת, כמובן) ולהחשיב זאת כהוצאה מוכרת, או, בעגה המקצועית – ניכוי. מה שאומר – פחות כסף אצל מס הכנסה, ויותר אצלכם בבנק. בנוסף ל"ניכוי בגין הפרשות", המפקיד גם זכאי לפטור ממס רווחי הון שנצברים בקופה.

הפקדות לפנסיה

בדומה להפקדה לקרן השתלמות, גם כאן יש תמריץ ברור – לעודד אותנו לחסוך לקראת הפנסיה. מפקיד חרוץ יהנה מהטבות מס משני סוגים: הראשונה- ניכוי, או כמו שאנחנו מכירים אותו- הוצאה מוכרת – האפשרות להפקיד עד לתקרה המותרת, מה שמקטין את סכום ההכנסה החייבת בתשלום מס הכנסה ודמי ביטוח לאומי. השניה – זיכוי, שהוא למעשה החזר מס – הטבה שמפחיתה את המס שנשלם בשיעור של 35% מסכום ההפקדה.

בקיצור, הפקידו לחסכונות לפני סוף שנת המס הנוכחית. זה רווח נקי ומשתלם.

תרומות למוסדות ציבור

כל תרומה של למעלה מ-190 ש"ח (נכון לכרגע, הסכום המדויק מתעדכן מפעם לפעם) שתצא מכיס בית העסק שלכם לטובת עמותה רשומה ללא מטרות רווח, תזכה אתכם גם בהטבת מס וגם במעשה טוב לפתוח איתו את השנה החדשה 🙂

ולסיום

הטיפ שלנו – אל תחכו לרגע האחרון. פנו לכם זמן כדי לטפל באופן מסודר בכל הנושאים, כי זה לא פרויקט שניתן לסיים בן לילה, סמכו עלינו. הכינו רשימה עם כל הסעיפים הרלוונטיים לעסק שלכם, ציינו אילו מסמכים דרושים לכם ובדקו מה עליכם להשלים עם הגורם המייצג שלכם – רואה החשבון. חשוב להגיש את כל המסמכים בזמן, כדי שתוכלו להנות מההטבות המגיעות לעסק שלכם (כי בשביל זה אתם עובדים קשה מלכתחילה  😉).

ועוד אחד לסיום – אם תרצו להתחיל את השנה בצורה הכי יעילה שמרכזת את כל המידע של העסק שלכם במקום אחד, זה הזמן המושלם להצטרף ל-iCount, להנות משנה נטולת דאגות בניהול העסק ולדעת שה-אני העתידי שלכם הולך לעבוד קצת פחות קשה בשנה הבאה 🙂

Comments

comments