מה זה סליקה ואיך היא עובדת

הטכנולוגיה המתקדמת מציעה לנו מבחר של פתרונות, העוזרים לייעל ולשפר את התנהלותנו בתחומים רבים. תוכנות לניהול פיננסי של עסק, קטן וגדול כאחד, מציעות מגוון רחב של כלים מתקדמים במיוחד, כחלק מהפיתוחים הטכנולוגיים של השנים האחרונות. ביצוע החיובים לעסק, "סליקה", אפשרי באמצעות מספר שיטות ויכול להיעשות בתוך מספר דקות. סליקה באמצעות כרטיסי אשראי היא אחת משיטות התשלום הנפוצות ביותר כיום, הן בארץ והן בעולם.

מה זה סליקה

סליקה היא כאמור שיטת תשלום באמצעות כרטיסי אשראי ודרכי תשלום נוספות – הנעשית בין בעל העסק לבין הלקוח – בין המוכר לבין הקונה. את הסליקה אפשר לעשות דרך הטלפון, פיזית בנקודת המכירה או באמצעות תוכנה מיוחדת. הסליקה יכולה להיעשות גם באמצעות חשבון "פייפל", באמצעות הוראת קבע בבנק ועוד. לאחר ביצועה מועבר התשלום לעסק עצמו, בין אם באופן מיידי ובין אם לאחר מספר שעות או ימים.

כיצד זה עובד

עסק הבוחר בסליקה באמצעות כרטיס אשראי יכול לעשות זאת באחת מתוך שתי דרכים: הדרך הראשונה מצריכה ממנו לפתוח חשבון בחברת אשראי כדי שיוכל לבצע את התשלום ישירות דרכה. הדרך השנייה היא לעשות זאת בעזרת חברה מתווכת ומבלי הצורך במספר ספק (כלומר, בפתיחת חשבון בחברת האשראי). מדובר בפתרון שיכול להתאים לבעלי עסקים מתחומים שונים, ובעיקר גם לבעלי עסק קטן. סיוע של חברה מתווכת חוסך לא מעט זמן ובעיקר גם התעסקות בפתיחת חשבון מול חברת האשראי ובכך יכול לשפר את התנהלותו של העסק. לעסקים קטנים זהו פתרון משתלם יותר, למרות תשלום העמלה הנדרש עבור כל עסקה. עסק קטן, ובעיקר בתחילת דרכו, מוכר בדרך כלל פריטים בודדים שעלותם גבוהה יחסית. זאת, בניגוד לעסק גדול המוכר כמות רבה מאד של פריטים בעלות נמוכה. השימוש בסליקה ללא מספר ספק וללא פתיחת חשבון בחברת האשראי אפקטיבי הרבה יותר לעסק הקטן וגם ללקוחותיו. הליך החיוב הוא פשוט ומהיר ומספק מענה מדויק וטוב יותר ללקוח, שמבצע את הרכישה, למשל, ישירות דרך אתר העסק.

לסיכום

יש  לכם עסק קטן? אם כן, תוכלו למצוא כיום לא מעט פתרונות שישפרו וייעלו את התנהלותכם. סליקה באמצעות כרטיס אשראי וללא מספר ספק תחסוך לכם זמן ותאפשר לכם לעמוד לרשות לקוחותיכם באופן הנכון ביותר. תוכלו להתמקד בענייני העסק עצמו ומבלי שתצטרכו לבזבז זמן על עניינים אחרים, מורכבים יותר. סיוע של חברה אחרת, כמתווכת, בכל הקשור לביצוע התשלום, ימנע מכם טעויות מיותרות ויעזור לכם להציע ללקוח את הפתרון הטוב ביותר עבורו.

תגובות

תגובות