לכולנו זה קורה, סוגרים את החודש והנה מגיעה לה הוצאה ששכחנו לכלול בדו”ח המע”מ. עכשיו – יש אפשרות להזין את ההוצאה האבודה למערכת iCount ולהורות למערכת לכלול את ההוצאה בדו”ח המע”מ הקרוב, אפילו שתאריך האסמכתא של ההוצאה אינו בין טווח התאריכים של דו”ח המע”מ.

כך יוצא שאם למשל אנחנו בתקופת הדיווח של נובמבר-דצמבר ופתאום אנחנו מגלים שיש לנו ביד חשבונית עבור תשלום שביצענו עוד ביוני ושכחנו להזין אותה למערכת, נוכל בכל זאת לתת ביטוי להוצאה הזו בדיווח הקרוב.

ראוי לציין שאם שיעור המע”מ ביוני היה שונה משיעור המע”מ בנובמבר-דצמבר, המערכת עדיין תדע להתיחס למע”מ של ההוצאה לפי תאריך האסמכתא שלה, אפילו שאנחנו משייכים אותה לדוח מע”מ עם שיעור מע”מ שונה.

אז איך עושים את זה?

זה מאוד פשוט! מזינים את ההוצאה כרגיל כפי שמוסבר במאמר מאגר המידע על איך מזינים הוצאות ואז מסמנים ב”וי” את “שייך הוצאה לדוח מע”מ בחודש אחר” ובוחרים את תאריך דו”ח המע”מ אליו רוצים לשייך את ההוצאה (בדרך כלל התאריך של דו”ח המע”מ הקרוב ביותר, או הנוכחי).

בדוגמה מטה, אנחנו נמצאים לצורך העניין בחודש נובמבר וניתן לראות שאנחנו מזינים הוצאה עם תאריך אסמכתא של חודש יוני, אבל מבקשים מהמערכת להתיחס להוצאה בדיווח של חודש נובמבר. כל מה שצריך זה לשייך את ההוצאה לתאריך הנמצא בתוך טווח הדיווח של חודש נובמבר.