כאשר מבצעים כניסה או יציאה למשרד באמצעות שעון הנוכחות, מערכת iCount תבדוק מה המיקום הפיזי של העובד באותו רגע. הבדיקה הזו מאפשרת למערכת לזכור בכל כניסה ובכל יציאה מה היה המיקום ובכך גם להציג את המיקום על מפה. על מנת שהמערכת תצליח לבדוק את המיקום של העובד, על העובד לאפשר לiCount לבדוק את המיקום (כברירת מחדל, כל דפדפן קודם ישאל את המשתמש לפני שהוא מוסר מידע כזה).

הנה למשל שלושה צילומי מסך שממחישים איך שלושת הדדפנים העיקריים (כרום, פיירפוקס ואקספלורר) יבקשו את המיקום שלנו בפעם הראשונה:

דפדפן אינטרנט אקספלורר

אקספלורר מבקש מיקום

דפדפן פיירפוקס

פיירפוקס מבקש מיקום

דפדפן כרום

כרום מבקש מיקום

מי שבטעות סרב לבקשת הדפדפן למיקום, ורוצה לאפשר לדפדפן לקבל את המיקום על מנת להשתמש במודול שעון נוכחות יכול לשנות את ההגדרה בקלות. הנה הסבר איך מבצעים את השינוי הזה בכל אחד משלושת הדפדפנים העיקריים:

כדי לאפשר לדפדפן כרום לדווח מיקום לשעון נוכחות

בדפדפן כרום יש ללחוץ על האייקון של המנעול הירוק ליד כתובת העמוד, ואז יפתח חלון שיאפשר לנו לשנות את הגדרות ה Location Services של כרום המתייחסות למערכת iCount בלבד:

לעדכן את כרום להציג את המיקום שלי

יש לבחור ב"Allways allow on this site" ואז כרום יבקש מאיתנו לרענו את העמוד:

ריענון עמוד בכרום אחרי השינוי

יש ללחוץ על "Reload" כמובן.

כדי לאפשר לדפדפן פיירפוקס לדווח מיקום לשעון נוכחות

התהליך בפיירפוקס זהה לזה של גוגל כרום. פשוט לוחצים על האייקון של המנעול ליד כתובת העמוד, ליד Permissions יש אפשרות של Access your location. יש לוודא שבוחרים Allow ולשמור:

לאפשר לפיירפוקס לדווח מיקום

כדי לאפשר לדפדפן אקספלורר לדווח מיקום לשעון נוכחות

באקספלורר התהליך קצת שונה. לוחצים על האייקון של ההגדרות ובוחרים Internet Options:

הגדרות מיקום באקספלורר

לאחר מכן נכנסים לתוית Privacy ולוחצים על Clear Sites.

הגדרות Privacy

שימו לב שזה ינקה את ההגדרות האלה מכל האתרים בהם ביקרתם אז שוב – אם יש אתרים שכבר חסמתם – הדפדפן שלכם ישאל אתכם שוב אם לאפשר להם לקבל מיקום בפעם הבאה שתבקרו בהן. עכשיו ניתן להכנס שוב לשעון הנוכחות של iCount ולאחר לחיצה על כניסה או יציאה תופיע חלונית בתחתית העמוד בה תוכלו לאשר לדפדפן לקבל מיקום שלכם.