ניהול מלאי שמפוזר בין מחסנים שונים

ניהול מלאי לא חייב להיות פעולה מורכבת. נהפוך הוא! ניהול מלאי יכול להפוך פעולות מורכבות לפשוטות יותר. מי שמנהל נכון את המלאי שלו יוכל בקלות להוציא דוחות, לחתוך הכנסות, לבקר על תהליכי מכירה ועוד.

עסקים שמנהלים מלאי ויש להם כמה מחסנים שונים יכולים להיתקל במצב שבו יש להם את אותו פריט, עם אותו מק”ט בשני מחסנים שונים. אז איך אפשר לדעת איפה יש מוצר כלשהו? איך אפשר לנהל מכירה ממחסן מסוים ולוודא שהמלאי יורד מהמחסן הנכון?

זה פשוט!

כשמזינים את המוצרים למלאי המערכת לא תתן להזין שוב את אותו מק”ט למלאי קיים, אלא אם המלאי שמזינים הולך למחסן אחר.

איך מגדירים מחסנים?

בתפריט נכנסים ל”ניהול מלאי-> ניהול מחסנים”:

לאחר מכן אפשר להוסיף כמה מחסנים שרוצים על ידי לחיצה על הכפצור "חדש" בצד שמאל למעלה.
כל מחסן שנוסיף יוצג לנו מצד ימין.

איך מוסיפים פריטים למלאי?

אחרי שהגדרנו את המחסנים שלנו ניכנס בתפריט ל”ניהול מלאי-> ניהול פריטים”. כשנוסיף את המוצר נוכל לציין באיזה מחסן הוא נמצא.

איך מוכרים מוצר מהמלאי ממחסן מסוים

עכשיו שיש לנו מוצרים בכמה מחסנים שונים (או כמו במקרה שלנו יש לנו את אותו מוצר בשני מחסנים שונים) נוכל לבחור את המוצר מהמחסן הרלוונטי. מתחילים להקליד את שם המוצר תחת ה”פירוט” וההשלמה האוטומטית תראה לנו כמה מלאי קיים בכל מחסן ונוכל לבחור מאיפה אנחנו רוצים שהמוצר יימכר.

העברת מוצרים בין מחסנים

על מנת להעביר מוצרים בין מחסנים ב iCount יש לוודא ראשית שיש לפחות שני מחסנים מוגדרים במערכת. אחרי שמוודאים את זה – ניתן להתחיל לבצע את ההעברה.

מתוך עמוד “ניהול מלאי->ניהול פריטים” או מתוך עמוד “ניהול מלאי-חיפוש פריטים” יש לאתר את הפריט הרלוונטי ואז בצידה המשאלי של השורה ללחוץ על החץ ליד עריכה, ולבחור "העברה בין מחסנים":

לאחר הלחיצה, יש למלא כמות ולבחור את המחסן אליו רוצים להעביר.

נקודה חשובה: אם עדיין אין מוצר כזה במחסן שאליו מעבירים – המערכת תקים לבד מוצר (לפי שם המוצר והמק”ט שלו) ואז תשייך לו את המלאי.