חיבור מערכת iCount למערכת nexmo מאפשר שליחת הודעות SMS ישירות ממערכת iCount בעלויות מאוד נמוכות.

מערכת nexmo מאפשרת שליחת SMS לכמעט כל יעד בעולם בעלויות הנמוכות בהרבה מעלויות של ספקים מקומיים. כך למשל, ניתן לשלוח SMS לנייד ישראלי באחת מהרשתות הישראליות בעלות נמוכה מאוד של בערך 5 אגורות, מבלי להתחייב לכמויות. (רק לשם השוואה, ספקים ישראליים רגילים מחייבים קניה של בנק הודעות גדול בתשלום מראש וגם אז המחיר להודעת SMS יהיה גבוה כמעט פי שניים מהמחיר ב nexmo.)

ניהול החשבון שלך ב nexmo נעשה על ידך באופן עצמאי. זה אומר שלנו אין שום קשר לזה ואנחנו גם לא מרוויחים מזה אפילו אגורה. אין עמלה ואין דמי התקנה. צריך רק לפתוח חשבון ב nexmo (זה חינם) ולקנות מהם את החבילה שרוצים. נכון לרגע כתיבת המאמר הזה, ניתן לרכוש חבילה מינימלית בעלות 10 אירו, ולבקש מהמערכת שלהם שתחדש אוטומטית את הקרדיט שלכם ברגע שהוא אוזל. כך ניתן להבטיח פעילות רציפה ושלא ייגמר הקרדיט.

לפיתחת חשבון ישירות ב nexmo יש ללחוץ כאן

ברגע שפותחים חשבון ב nexmo מיד מקבלים פרטי גישה למערכת nexmo שלכם. בין פרטי הגישה תקבלו שני פרטי זיהוי חשובים (Key ו Secret) שיש להעתיק לתוך מערכת iCount. כדי לראות את הפרטים הללו יש ללחוץ על Api Settings (כפי שניתן לראות בצילום המסך) וכך יתגלו הפרטים.

את ה Key ואת ה Secret יש להעתיק למערכת iCount לתוך הגדרות nexmo. ניתן להגיע להגדרות nexmo דרך “מערכת->מנהלה->nexmo SMS” (כפי שמופיע בצילום המסך מטה)

ברגע שמגדירים את שני הפרטים הללו מערכת iCount מתחברת אוטומטית ל nexmo ובודקת מה היתרה שיש בחשבון. כפי שניתן לראות בצילומים מעלה, היתרה שלנו נכון לרגע כתיבת המאמר היתה 1.89 אירו :)

עכשיו שחיברתם את המערכות, כל מה שנותר הוא לאפשר את מערכת ה SMS בתוך iCount. כדי לעשות את זה, יש לוודא ש”SMS פועל” מסומן ומאופשר תחת “מערכת->מנהלה->הגדרות כלליות” (כפי שניתן לראות בתמונה הבאה)

זהו זה. עכשיו יש שני מקומות מהם תוכלו לשלוח SMS.

שליחה למספר מסוים ניתן לעשות דרך “חדש->שלח SMS”. שם ניתן לציין מספר טלפון ותוכן להודעה. (אפשר להפריד כמה מספרי טלפון על ידי פסיק, ואם רוצים לשלוח לטלפון בחו”ל יש לכתוב אותו בפורמט בינלאומי (לדוגמה: +442071234567). לישראל אפשר פשוט לכתוב פורמט ישראלי (0541234567).

שליחה ישירות מעמוד חיפוש הלקוחות ניתן לבצע פשוט על ידי חיפוש הלקוחות הרלוונטיים, סימון וי ליד כל לקוח אליו רוצים לשלוח, ומילוי הטקסט בתחתית. (יש לוודא שללקוח מוגדר מספר טלפון סלולרי)