האפליקציה של iCount מאפשרת סליקת אשראי ישירות מהאייפון, ממש תוך כדי יצירת קבלה או חשבונית מס קבלה. הליך סליקת אשראי מתבצע בתוך כמה שניות ומכשיר האייפון מקבל אישור ומספר אישור אם הסליקה מצליחה, או דחיה וסיבה לדחיה אם הסליקה לא מצליחה. במידה והסליקה מצליחה, ניתן להמשיך לייצר את המסמך מהאפליקציה ובמידה והסליקה לא מצליחה יש לבצע את השינויים המתאימים (לחייב כרטיס אחר, לתקן מידע לא נכון וכדומה) ואז לנסות לסלוק שנית.

סליקת אשראי מהאפליקציה

ראשית יש לוודא שמערכת iCount שלך מחוברת למסוף אשראי. אם אין לך מסוף אשראי ניתן לקרוא את ההסבר שבאתר על הפעלת מסוף אשראי עם מערכת iCount. בלי מסוף אשראי שמחובר ל iCount לא תתאפשר סליקה והמידע שאנחנו מציגים בצילומי המסך מטה לא יהיה זהה למה שתראה האפליקציה שלך. כלומר – האפליקציה מזהה לבד אם המערכת שלך מחוברת למסוף אשראי.

שנית, יש לוודא שהגרסה העדכנית ביותר של האפליקציה מותקנת על מכשיר האייפון שלך. אם לא בטוחים אפשר פשוט לפתוח את ה App Store ולחפש "iCount". מה שיופיע יהיה הגרסה האחרונה.

כעת שאנחנו יודעים שיש לנו מסוף אשראי ושיש לנו את הגרסה העדכנית ביותר, כל מה שצריך זה להיכנס למסך יצירת קבלה או חשבונית מס קבלה, למלא את כל הפרטים עד שמגיעים לפרטי התשלום ואז ללחוץ על "כרטיס אשראי":

אחרי לחיצה על אשראי נוכל לראות את טופס פרטי האשראי ולמלא את הפרטים. יש לשים לב שבמידה והחיוב כבר בוצע ורוצים רק לייצר את המסמך, ניתן ללחוץ על  ואז נוכל למלא ידנית את מספר האישור ולהמשיך להוציא את המסמך מבלי לחייב את כרטיס האשראי של הלקוח, אך כברירת מחדל מילוי טופס פרטי האשראי ואישור הפקת המסמך יגרום להפקת מסמך ולחיוב הלקוח באופן סימולטני.

אחרי שנמלא את הפרטים וננסה להפיק את המסמך, במידה ויש פרטים לא נכונים עם הפרטי החיוב,  האפליקציה תתריע לנו:

ואחרי שנתקן את הנתון השגוי נעבר לעמודת הסיכום ונבדוק שכל הנתונים שהזנו הן בקבלה/חשבונית מס קבלה נכונים. במידה והכל נכון, נחייב את הלקוח ע"י הפקת המסמך. אם החיוב מוצלח האפליקציה תפיק את המסמך ותציג "נוצר בהצלחה". לאחר שהזנו פרטי אשראי לחיוב והצלחנו להפיק את המסמך, זה אומר שחייבנו את הלקוח והפקנו את המסמך בפעולה אחת:

לתשומת ליבכם –  לאחר ביצוע סליקה דרך האפליקציה לבצע זיכוי או ביטול סליקה ממנה.
אם נוצר מצב כזה, נצטרך לבצע זיכוי ישירות ממסוף הסליקה שאליו אנחנו מחוברים ומיד אחר כך להפיק מסמך זיכוי.