סליקה אינטרנטית משאירה פתח גדול להונאות כי היא מאפשרת לנוכלים פוטנציאליים להסתתר מאחורי האנונימיות של האינטרנט, ועד שאנחנו מצליחים לאתר את ההונאה במקרים רבים הנוכל כבר מספיק להסתלק עם הסחורה ומשאיר אותנו קרחים משני הכיוונים.

פיתרון 3D Secure מאפשר לנו להעביר חלק מהסכנה הטמונה באינטרנט מהכתפיים שלנו לכפתיים של חברת האשראי, וכך אם באמת יש הונאה ונוכל מסתלק עם סחורה או שירות שכבר סיפקנו ומתכחש לעסקה, האחריות עוברת מאיתנו (העסק) לחברת האשראי.

איך עובד 3DS?

החוויה כבר מוכרת לכל מי שהזדמן לו לקנות משהו באינטרנט. מגיעים לטופס תשלום, מזינים את פרטי האשראי וכשלוחצים על תשלום המסך מתלחף ומבקש מאיתנו לאמת את זהותנו. האימות עצמו יכול להיות באמצעות קוד ב SMS, הקשת כמה אותיות על המסך, או אפילו סיסמה ידועה מראש מחברת האשראי.

המשמעות היא שחברת האשראי מבצעת שכבת אימות נוספת מול הקונה ובכך מתבטלת כמעט לחלוטין היכולת של הקונה להתכחש לעסקה.

כמה עולה 3DS?

עלות השירות היא 0.5% + מע"מ מגובה העסקה. למשל אם העסקה היא על 5000 שקלים, העמלה הרגילה תחול עליה בהתאם לתנאים מול חברת האשראי, ובנוסף תחול עליה עוד עמלה בסך 0.5% שיוצאת 25 ש"ח + מע"מ.

איך מפעילים את השירות

השירות זמין רק שמשתמשים בסליקה המובנים שלנו עם PayMe ורק לסליקה דרך עמודי הסליקה. כשמקימים עמוד סליקה ניתן להגדיר ב"אפשרויות" האם להפעיל או לא להפעיל את השירות הזה על ידי סימון כאן: