ביטול קבלה הינו הליך פשוט

ראשית יש למצוא את הקבלה אותה אנחנו רוצים לבטל. נעשה זאת על ידי לחיצה על חיפוש -> מסמכי הנהח”ש. בטופס החיפוש יש למלא כמה פרטים שאפשר על מנת להקל את הליך איתור הקבלה. במידה ולא זוכרים כלום על הקבלה ניתן פשוט לחפש בלי למלא כלום ופשוט לבחור בתאריכים טווח גדול מספיק שיכלול את הקבלה. רק זכרו לסמן למעלה את “קבלה” בלבד.

לאחר החיפוש יוצגו כל הקבלות שעונות על קריטריוני החיפוש. יש ללחוץ על מספר הקבלה על מנת להיכנס לקבלה עצמה.

במידה והקבלה לא בוטלה כבר בעבר, למעלה משמאל בחלונית פרטי הקבלה יוצג גם לינק לביטול קבלה.

על מנת לבטל את הקבלה יש ללחוץ על הלינק ולמלא את סיבת הביטול בחלונית שתופיע בחלון הבא. כל מה שנמלא בחלונית הסיבה יופיע על גבי מסמך הביטול. מסמך הביטול יהיה למעשה אותה קבלה אותה אנחנו רוצים לבטל – רק במינוס. המשמעות החשבונאית היא שיהיו שתי קבלות. אחת על הסכום בפלוס (זו הקבלה אותה אנחנו רוצים לבטל) ואחת עם הסכום במינוס (זו הקבלה שתבטל את הקבלה המקורית).

זהו… הקבלה מבוטלת…

עם זאת רצוי להרחיב קצת ולהבהיר. יכול להיות שהקבלה אותה אנחנו רוצים לבטל היא קבלה שסגרנו איתה חשבונית מס. כלומר – בהנפקת חשבונית המס דרך המערכת, אמרנו שהקבלה מתייחסת לחשבונית מס, ובחרנו אחת או כמה מחשבוניות המס שהיו פתוחות ומשויכות לאותו לקוח. הנפקת הקבלה גרמה לכך שהמערכת סימנה את החשבונית(ות) שסומנו כסגורות.

אם נבטל את הקבלה – צריך לפתוח מחדש את החשבונית(ות). פעולת הביטול דואגת להכול אוטומטית. חשבוניות מס שנסגרו על ידי הקבלה יפתחו מחדש וכרטסת הלקוח תעודכן בהתאם.

מאמרים נוספים