בשנים האחרונות ניתן למצוא פתרונות חדשניים להנהלת חשבונות על גבי רשת האינטרנט ובעקבות המודעות ההולכת וגוברת לנושא איכות הסביבה, עסקים רבים, קטנים, בינוניים וגדולים, מעוניינים להציג פנים ירוקות ולהפיק חשבוניות עם חותמת דיגיטלית שאפשר לשלוח באמצעות הדואר האלקטרוני במקום להדפיס את החשבוניות על נייר ולשלוח אותן בדואר רגיל. ניהול חשבוניות בענן לוקח את נושא הפקת החשבוניות צעד אחד קדימה ומאפשר לעסקים בארץ ליהנות ממגוון שירותים מתקדמים מעבר להנפקת חשבוניות מס סטנדרטיות.

חיסכון בזמן ובכסף

ניהול חשבוניות בענן תורם לחיסכון במשאבים כיוון שאין צורך להשקיע בתוכנה יקרה להנהלת חשבונות ואין צורך להדפיס חשבוניות מס במשרד. כמו כן, בהצטרפות לשירות של ניהול חשבוניות בענן נמנעים מהצורך לרכוש מעטפות ובולים ואין צורך לבזבז זמן ניכר בתורים המשתרכים בדואר.

שומרים על סביבה ירוקה

עסקים רבים בארץ ובעולם החלו להיעזר בתוכנות לניהול חשבוניות בענן כדי לשמור על הסביבה בה אנו חיים. חשבונית ירוקה מאפשרת לכל סוגי העסקים לחסוך בנייר, דיו ובבולים ומעטפות, וידוע כי לקוחות מתרשמים לחיוב מחברות השולחות חשבוניות ירוקות במייל. למעשה, באמצעות חשבוניות ירוקות קל יותר לנהל את העסק ולעקוב אחר תשלומים והוצאות, ללא צורך בניירות מודפסים.

משרד ירוק

ניהול חשבונית בענן מאפשר לעסקים קטנים להתנהל באופן וירטואלי לחלוטין מול מנהל החשבונות שלהם, ללא צורך בביקור חודשי במשרדו של מנהל החשבונות כיוון שניתן לייצא מהמערכת את ריכוז החשבוניות וההוצאות של העסק ישירות למשרדו של מנהל החשבונות. בעסקים גדולים לרוב יש מנהל חשבונות בתוך החברה וגם במקרה זה יכולים עובדים לדווח על ההוצאות השונות שלהם במערכת היושבת בענן ומנהל החשבונות יכול לעקוב בזמן אמת אחרי כל הנתונים הנדרשים לעבודתו, וזאת ללא כל צורך בצילומים ובהדפסות על נייר.

אישור של רשות המסים בישראל

עסקים בארץ חייבים להתנהל על פי תקנות רשות המסים בישראל לכן כדי לבחור תוכנת ניהול חשבוניות בענן רשומה. ניתן להנפיק חשבוניות מס מעוצבות במערכת המתקדמת וכך נמנעים מהצורך לרכוש פנקסי חשבוניות או דפי לוגו להדפסת חשבוניות במדפסת המשרדית.

נוחות התפעול

ניתן לממשק מערכת לניהול חשבוניות בענן עם תוכנת הנהלת החשבונות בעסק וכך ניתן לגשת למערכת, מכל מחשב, בכל מקום ובכל רגע נתון. אפשר לקבל תשלומים באמצעות כרטיסי אשראי ולהפיק חשבונית ירוקה באופן מהיר ולשלוח אותה במייל ללקוח. שירות זה משפר את מעמדו של העסק בעיני הלקוח. באמצעות ניהול חשבוניות בענן מייעלים את העבודה בארגון ומשפרים את השירות ללקוח, וכך העסק זוכה גם לתפעול נוח ומהיר יותר וליוקרה.